Jak sprawdzić kto dzwonił z USA i UK

Jak sprawdzić kto dzwonił z USA lub UK ?

Na pewno zawsze kiedy słyszysz dzwonek swojego telefonu jesteś ciekaw kto to może dzwonić. To naturalny odruch, że najpierw patrzysz na ekran. Jeśli dzwoni ktoś z numeru, który znasz, bo masz go zapisanego w pamięci komórki to nie ma problemu. Chcesz to odbierasz, nie to po prostu ignorujesz połączenie. Problem jednak pojawia się, kiedy Twoim oczom ukazuje się całkowicie nieznany numer. Jak możesz zachować się w takiej sytuacji? Na pewno zadajesz sobie pytanie, dotyczące tego kto może chcieć się z Tobą skontaktować. Rozważasz także, czy można w jakiś sposób odnaleźć odpowiedź na to pytanie i to bez odbierania telefonu. Rozwiązanie być może nie jest oczywiste, ale jest możliwe do zrealizowania. Wystarczy skorzystać z Internetu, a dokładniej rzecz ujmując z internetowych wyszukiwarek numerów telefonów. Wszystko to możliwe jest, dzięki temu, że każdy z nas jest obecnie członkiem wirtualnej rzeczywistości, która przestaje być dla nas tajemnicza i niedostępna.

Kto może dzwonić?

Od teraz praktycznie żaden numer nie będzie już dla Ciebie nieznany. Wszystko dzięki możliwości sprawdzenia nękających Cię numerów w przystosowanej do tego wyszukiwarce internetowej. Podjęte przez Ciebie działanie polegające na szukaniu numerów pozwoli Ci uchronić się przed różnego rodzaju kłopotami. Bo tak naprawdę bardzo ciężko przewidzieć kto może do Ciebie dzwonić, skoro widzisz tylko kilka cyfr, które na pierwszy rzut oka nic Ci nie mówią. A przecież ten ciąg liczb składa się na numer za którym stoi jakaś osoba. Zagadką pozostaje jedynie dokładna tożsamość tej osoby. Z jeden strony bowiem, może dzwonić do Ciebie koleżanka ze szkolnych lat lub dawno niewidziana kuzynka, które po prostu chcą umówić się z Tobą na spotkanie. Zmieniły jednak swój numer telefonu i dlatego nie masz go zapisanego na liście swoich kontaktów. Z drugiej strony sytuacja może być dużo poważniejsza. Być może za wszelką cenę chce się skontaktować z Tobą jakiś oszust lub naciągacz. Wtedy wystarczy już samo odebranie telefonu, abyś potem żałował swojej decyzji. Wiązać może się to w najgorszym wypadku z koniecznością zapłacenia wysokiego rachunku. Warto zatem już wcześniej zastanowić się nad tym jak można ustrzec się przed takimi problemami. A są na to sposoby.

Jakie informacje o numerze są na takiej stronie?

Oczywiście strony takiego typu nie są jakąś oficjalną bazą danych, wraz z imionami, nazwiskami, adresami i innymi personaliami na temat właścicieli konkretnych numerów telefonów. Byłoby to wręcz niezgodne z obowiązującym obecnie prawem dotyczącym ochrony danych osobowych. Więc nie ma co się łudzić. Wpisując numer telefonu, którego szukamy, raczej z imienia i nazwiska nie będzie wskazane czyj to numer. Informacje, które tam znajdziemy są nieco bardziej ogólne, ale i tak w pewnym stopniu umożliwiają identyfikację tego, kto do nas dzwoni. Choć czasem możemy się spotkać, że podana zostanie nazwa dzwoniącej firmy, czy przedsiębiorstwa, jednak coś takiego nie powinno mieć miejsca chociażby w przypadku osób prywatnych. Najważniejsze z punktu widzenia osoby, która ma nieodebrane połączenie z danego numeru i chce dowiedzieć się do kogo on należy jest to, żeby przynajmniej ogólnie dowiedzieć się czegoś na temat tego numeru. Takie też informacje na pewno tam znajdzie. Bowiem internauci, którzy niejako tworzą taką stronę zamieszczają tam swoje opinie i oceny konkretnego numeru. Najczęściej każdy z numerów ma dopasowany do siebie krótki opis w stylu: „nękający”, „niebezpieczny”, „niezaufany”, czy „bezpieczny”. Już to jedno słowo pozwala nam zadecydować, czy odebrać telefon, czy też nie. Jednak to i tak nie wszystko. Często taka baza numerów zawiera także nieco dokładniejsze omówienie konkretnego numeru. Tam możemy się dowiedzieć trochę więcej. „Dzwonią co chwila, a gdy odbiorę natychmiast się rozłączają”, „chce coś sprzedać”, „dzwoni niepotrzebnie”, „ankieter, który chce zadać kilka pytań”- to tylko niektóre z komentarzy użytkowników, które możemy tam przeczytać. Po zdobyciu tego typu informacji decyzja co do odebrania lub odrzucenia danego połączenia zależy tylko i wyłącznie od nas.

Jeśli chcesz sprawdzić kto dzwonił w USA lub UK to polecamy te serwisy

https://who–called.com

https://whose-phone-number-is-this.com

https://worldphonenumberlookup.com